Marzysz o tym by mieć swoje własne mieszkanie nad morzem, do którego będziesz wracać w dowolnym dla siebie czasie, z kim tylko zechcesz? Jest tylko jeden sposób, aby to osiągnąć! Zakup mieszkania nad morzem.

Posiadanie swoich czterech kątów  w atrakcyjnej lokalizacji to nie tylko szczęście, ale i doskonała inwestycja na długie lata. Niezależnie od tego na jakim etapie życiowym się znajdujesz oraz jakie dotychczasowe inwestycje udało Ci się zrealizować, zakup nieruchomości nad morzem to inwestycyjny strzał w dziesiątkę.

Mieszkanie nad morzem – inwestycja, rozrywka i bezpieczna lokata

Coraz większe grono Polaków inwestuje w przyszłość – niektórzy ładują środki w lokaty, inni po prostu oszczędzają na tzw. czarną godzinę, jeszcze inni kupują akcje, ale są i tacy (i jest to coraz większa grupa), którzy inwestują w nieruchomości. I to nie byle jakie nieruchomości, bo nieruchomości nad morzem, które są jednymi z najbardziej opłacalnych w kraju.

Inwestowanie w mieszkanie to bezstratna inwestycja – praktycznie nie da się na niej stracić, bo nawet gdybyśmy mieli po prostu w niej zamieszkać, to zawsze pozostaje naszą własnością. Choć jest to rzadkością, taką nieruchomość można z czasem odsprzedać – dużo lepszą opcją jest jednak wieloletni wynajem, zwłaszcza turystyczny.

Popularność apartamentów nad morzem, które mają być swoistą formą noclegu nad morzem, rośnie z roku na rok. Trudno się dziwić takim trendom – jest to wygodne, bardzo opłacalne i komfortowe rozwiązanie praktycznie dla każdego: singla, grupy znajomych, zakochanej pary, ale i rodziny z dzieciakami. Obłożenie apartamentów dorównuje dziś wynajmom kwater prywatnych (które są przecież najtańszą opcją), a w niektórych miejscach termin trzeba rezerwować z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

To co zrobisz ze swoim mieszkaniem kupionym jako inwestycja, zależy tylko od Ciebie! Możesz urządzić je „pod siebie” i zamieszkać w nim na stałe lub traktować jako domek letniskowy, do którego wracasz gdy tylko masz na to ochotę. Jeśli natomiast chcesz, by zakup się zwrócił, możesz potraktować apartament w kategoriach nieruchomości pod wynajem, z której możesz czerpać profity. Jak zarabiać na nieruchomościach nad morzem? O tym poczytasz wkrótce na naszym blogu!

Gdzie kupić mieszkanie nad morzem?

Wszystko zależy od tego jakie oferty wpadną Ci w przysłowiowe oko oraz od tego, czego poszukujesz. Na co zwrócić uwagę by wybrać miejsce jak najbardziej atrakcyjne?

Przede wszystkim lokalizacja – postaw na miejsce, które zlokalizowane jest w miejscowości nadmorskiej, a nie miejscowości „blisko” morza. Jeśli już decydujesz się na zakup mieszkania nad morzem, to niech będzie to bezpośrednio przy linii brzegowej, a nie 50 kilometrów od morza. Stawiaj na mniejsze miejscowości – ruch w nich jest mniejszy niż w znanych i obleganych miejscowościach – jeśli myślisz o wynajmie swojego mieszkania również w celach turystycznych, takie rejony (mniejsze miejscowości z dziewiczymi rejonami) są prawdziwymi perełkami, których poszukują głównie zamożni turyści ceniący spokój i intymny wypoczynek nad morzem.

Wybierz miejscowość, która „żyje”, tak, a byś zawsze mogła/mógł korzystać z życia pełną piersią przez cały rok! Gdzie w Polsce jest idealnie? W Darłowie oczywiście! I to przez cały rok!

Wybierz  miejscowość, do której można łatwo dojechać z każdej części kraju, a także zza granicy. Bliskie sąsiedztwo portów lotniczych będzie dodatkowym atutem dla turysty zagranicznego.

W zależności od tego jakim budżetem dysponujesz, będziesz mieć możliwość zakupu mieszkania w dużym nadmorskim kurorcie albo w nieco mniejszej nadmorskiej miejscowości, która dopiero buduje popularność. Zawsze jednak mierz siły na zamiary – w dużej i popularnej miejscowości, będzie łatwiej o turystów, którzy przyniosą zwrot z inwestycji. W mniejszej miejscowości zarobisz mniej za dobę i trudniej będzie zdobyć turystów, ale za nieruchomość zapłacisz odpowiednio mniej.

Mieszkania nad morzem – sprzedaż

Kompleks apartamentów Baltic Korona w Darłowie to obiekt, który od kilku lat cieszy się niegasnącą popularnością wśród turystów, ale i osób, które zamieszkują obiekt na stałe. Są też mieszkańcy, którzy znaleźli tutaj swoją oazę spokoju i do Darłowa przyjeżdżają odpoczywać.

Od początku istnienia obiekt stale się rozwija i podnosi swój prestiż – aktualnie na terenie obiektu funkcjonuje nowoczesna restauracja, która przyciąga gości w sezonie, ale i poza nim. Sława restauracji dotarła do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też obiekt cieszy się całorocznym zainteresowaniem. W 2019 roku rozpoczęto budowę drugiego budynku, dzięki czemu dostępnych będzie kilkadziesiąt kolejnych apartamentów.

Jesteś zdecydowany na zakup mieszkania nad morzem? Szukasz wymarzonego apartamentu dla siebie i swojej rodziny? Sprawdź ofertę sprzedaży apartamentów Baltic Korona w Darłowie! Oferujemy fachowe wsparcie i pomoc, a także doradztwo na każdym etapie zakupu nieruchomości. Pomożemy Ci zorganizować finansowanie zakupu nieruchomości i związane z tym formalności. Z pomocą naszych doradców wszystkie terminy i paragrafy związane z zakupem apartamentu staną się zrozumiałe i klarowne.

Zajmujemy się także zarządzaniem nieruchomościami – jeśli chcesz kupić nieruchomość w Darłowie (np. w naszym obiekcie) ale masz obawy o to w jaki sposób zarządzać mieszkaniem, jak o nie dbać i udostępniać turystom (gościom) będąc na drugim końcu Polski czy świata, zapewniamy, że możesz liczyć na naszą pomoc w tej kwestii. Oferujemy kompleksową opiekę nad apartamentem – od urządzania, poprzez regularne sprzątanie, administrowanie, przygotowywanie na wizyty gości oraz sprzątanie po gościach po aktywne pozyskiwanie potencjalnych turystów. Jesteśmy elastyczni, więc zawsze możemy doprecyzować warunki współpracy i dostosować je do indywidualnych potrzeb Klienta.