Choć do jesieni jeszcze chwila, jeśli planujesz urlop we wrześniu lub październiku, już teraz pomyśl o rezerwacji. Każdy z Nas zasługuje i potrzebuje chociaż odrobiny relaksu, spokoju, okoliczności do wypoczynku. Marzysz o wyjeździe nad morze, ale męczą Cię tłumy i zbyt wysoka temperatura? Rozwiązaniem na to są posezonowe turnusy nad Bałtykiem. Jesień nad morzem jest absolutnie przepiękna i w niczym nie ustępuje środkowi lata – no może za wyjątkiem parzącego piasku, ale dla każdego, co innego miłego, prawda?

Dlaczego warto wypoczywać nad morzem jesienią? Powodów jest całe mnóstwo!

Jesień nad morzem czyli cisza i spokój

To zdecydowane atuty wypoczynku nad morzem poza sezonem – można spokojnie korzystać z dobrodziejstw morza i plaży, bez ryzyka, że nie będzie gdzie rozłożyć koca czy parasola ochronnego. Jesień to pora, gdy możemy jeszcze cieszyć się ciepłym powietrzem, pięknym słońcem – wymarzone okoliczności do spacerowania po plaży, odpoczynku i jodowania.

Jesień nad morzem to więcej jodu

Jesienią i zimą jodu nad morzem jest zdecydowanie najwięcej – wietrzna i pochmurna aura sprzyja emisji zdecydowanie większych ilości jodu do atmosfery – to właśnie dlatego, jeżeli podróż nad morze ma podłoże lecznicze, zaleca się wybrać termin późno-jesienny lub zimowy. Terapie jodowe doskonale wpływają na osoby z chorobami układu oddechowego czy problemami z tarczycą. Uważa się również, że profilaktycznie poprawiają odporność u osób z osłabionym układem immunologicznym. Czy potrzeba lepszej zachęty?

Jesień nad morzem – mniejszy ruch na drogach

Również sama podróż nad morze w okresie jesiennym będzie przyjemniejsza – to już nie ten czas, kiedy pół Polski pędzi w tym samym kierunku. Owszem, również jesienią sporo osób wybiera się nad morze, jednak z  pewnością transportowo i logistycznie, jesienią będzie łatwiej, szybciej i przyjemniej.

Mniejszy ruch da się odczuć również na miejscu – spokojnie znajdziesz stolik w ulubionej restauracji, nie naczekasz się na wymarzonego gofra, a i poruszać się po miasteczku będzie łatwiej i przyjemniej.

Gorąco zapraszamy na jesienne turnusy nad morzem – Apartamenty Baltic Korona i Restauracja Baltic Korona czekają na Państwa przez cały rok.