Darłowo to przepiękna i naprawdę malownicza miejscowość, w której nie brakuje atrakcji dla turystów, ale i mieszkańców. Dzisiaj napiszemy co nieco  o ścieżkach i pętlach rowerowych w Darłowie, czyli o czymś, co pozwala na aktywne spędzanie czasu. I to w zasadzie o każdej porze roku!h

W związku z tym, że Darłówko jest wybierane na kierunek wakacyjnych wojaży coraz częściej i coraz chętniej, miasto systematycznie podnosi komfort wypoczynku w miasteczku i inwestuje chociażby w zorganizowane ścieżki rowerowe.  Piękne okoliczności przyrody, trasy brzegiem morza, ale i takie, które pozwalają na podziwianie okolicznych malowniczych wiosek czy lasów – w Darłowie i okolicach znajdziemy bardzo zróżnicowane krajobrazowo ścieżki. Nic tylko wskakiwać na rower i jechać.

W Darłowie funkcjonują cztery główne zorganizowane pętle rowerowe: tzw. Mała Pętla (dystans ok. 7 km), Pętla Szlakiem Cystersów (ok. 23 km), Duża Pętla Wiatrakowa (ok. 39 km) oraz Duża Pętla Nadmorska (ok. 37 km). Każdy z tych szlaków rowerowych wyróżnia się innym krajobrazem i przebiega inną trasą.

Mała Pętla to doskonała propozycja dla każdego, nawet początkującego rowerzysty. Bez problemu trasę pokonają również dzieci. Trasa jest krótka – jej dystans wynosi zaledwie 7 km. Przebiega od Darłówka Zachodniego, przez Darłowo do Darłówka Wschodniego. Na początek – idealna!

Pętla Szlakiem Cystersów to trasa tematyczna, która powstała ku czci Braci Cystersów, zakonników, którzy w historii Darłowa odegrali bardzo istotną rolę.  Trasa Szlakiem Cystersów to pętla rozpoczynająca się w Darłowie, przechodząca kolejno przez Bobolin, Dąbki, Bukowo Morskie, Pęciszewko, Rusko oraz ponownie Darłowo, gdzie również się kończy. Na trasie Pętli podróżujący będą mogli podziwiać między innymi Zamek Książąt Pomorskich. Darłowskie Centrum Informacji Turystycznej Udostępnia mapę Szlaku Cystersów – można pobrać ją w biurze CIT, dzięki czemu nie umknie nam żaden obiekt turystyczny.

Pętla Wiatrakowa to największa zorganizowana trasa rowerowa w Darłowie. Swój początek ma przy darłowskim Zamku Książąt Pomorskich – biegnie przez Cisowo, brzegiem jeziora Kopań oraz małe malownicze wsie i miejscowości takie jak Cisowo, Drozdowo, Sulimice, Kowalewice, Stary Jarosław oraz Krupy. Trasa nie jest trudna, lecz jest dosyć długa – zalecana raczej doświadczonym rowerzystom, którzy są w dobrej kondycji.

Duża Pętla Nadmorska to prawdopodobnie najbardziej malowniczy szlak rowerowy w okolicy. Na 37 kilometrowej trasie będziemy mieli możliwość rozkoszowania się wspaniałymi widokami morza, wydm, lasów oraz lokalnego krajobrazu. Początek trasy ulokowany jest przy tzw. Patelni we wschodniej części Darłówka. Trasa biegnie lasem, wydmami, dociera do wspaniałej mierzei pomiędzy morzem, a jeziorem Kopań.

Wypożyczalnia rowerów w Darłowie

Jeśli wybierasz się na wakacje do Darłowa i zechcesz zabrać rodzinę na wycieczkę rowerową, nie martw się o rowery i gokarty – możesz wypożyczyć je także u nas, na miejscu. Dysponujemy różnymi rowerami, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych gości.